لطفا صبر کنید ...

محدودیت ترددهای بین شهرستانی در استان ها لغو شد/مردم بواسطه آگاهی بخشی های صورت گرفته از طریق رسانه ها، همراهی بسیار خوبی داشتند

محدودیت ترددهای بین شهرستانی در استان ها لغو شد/مردم بواسطه آگاهی بخشی های صورت گرفته از طریق رسانه ها، همراهی بسیار خوبی داشتند

c1.jpg

ه نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، با بیان اینکه این سلسله نشست ها هر ۳ روز یک بار تشکیل می شود، افزود: در این جلسه از سوی کمیته های مربوطه روند پیشگیری و مهار بیماری در کشور گزارش شد.
وی ادامه داد: اکنون جمهوری اسلامی ایران به سمتی رفته است که داروها و کیت های تشخیصی کرونا را تولید می کند و اقداماتی نیز در جهت تولید واکسن نیز در دستور کار قرار گرفته است.
شهبازی با اشاره به اینکه کار عظیمی در جمهوری اسلامی جهت غربالگری برای شناسایی بیماران صورت گرفت، گفت: طبق دستور رییس جمهور محترم، کسبه ای که در این مدت کار خود را بخوبی انجام داده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند باید به شکل ویژه ای مورد تقدیر قرار بگیرند و حتی المانی نیز برای آنها طراحی شود که مردم همیشه بدانند که آنها به سلامت و بهداشت اهمیت می دهند.
رییس ستاد استانی مقابله با کرونا اضافه کرد: در این مدت مردم همواره پای کار بودند و از طریق رسانه ها و آگاهی بخشی های صورت گرفته از این بیماری اطلاعات لازم را کسب کرده بودند از این رو وضعیت بیماری در البرز تحت مدیریت است.
وی با بیان اینکه دارو به میزان کافی در استان موجود است، گفت: کادر درمانی و بسیج همچنان در حال شناسایی بیماران هستند و مجموعه علوم پزشکی نیز در حوزه مداوا و درمان بیماران با قدرت پای کار است.
شهبازی افزود: اکنون از پیک اول بیماری عبور کردیم و شرایط تحت کنترل است ولی به دلیل از دست دادن عزیزانمان در غم و اندوه هستیم چراکه آنها در غریبانه ترین شرایط به خاک سپرده شدند و حتی نزدیکانشان فرصت تشییع و خداحافظی با آنها را نداشتند.
وی عنوان کرد: طبق بیانات رییس جمهور محترم در جلسه امروز، ما در مهار و کنترل بیماری کرونا از بسیاری کشورهایی که ادعای تجهیزات و امکانات پیشرفته درمانی و پزشکی را داشتند، بهتر بودیم با این تفاوت که ما ویروس تحریم ها را نیز در کنار این بیماری داشتیم.
استاندار البرز گفت: از تمام کسانی که در مسیر مقابله با کرونا همکاری و همراهی داشتند و این روند نیز همچنان ادامه دارد، قدردانی می کنم و امید است این ویروس خطرناک هر چه سریع تر ریشه کن شود.
وی افزود: از همراهی و همکاری اصناف و تولیدکنندگان استان که در این شرایط خاص پای کار بودند نیز تشکر ویژه ای دارم.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این قالب برای نوردیدگان محفوظ می باشد